A magyar pszichodráma története Mérei Ferenc nevéhez fűződik, aki a pszichodráma egyik meghatározó alakja volt. Mérei első pszichodráma csoportját 1927-ben hozta létre Budapesten, majd a 30-as években egyre nagyobb teret nyert a pszichodráma terápia Magyarországon.
A második világháborút követően azonban a pszichodráma gyakorlása tilos volt itthon. Csak a 60-as években kezdett újra virágozani Magyarországon, és egyre több terapeuta alkalmazta ezt a terápiás módszert.
Az 1970-es években a magyar pszichodráma-terápia kivált a klasszikus pszichoanalízis és a kommunikációs terápiák árnyékából, és önálló terápiás irányzattá vált. Ebben az időszakban már több pszichodramaturg és pszichodráma-terapeuta dolgozott, és számos pszichodráma csoport is működött az országban.
Az 1980-as években a magyar pszichodráma terápia világszinten is elismertté vált, és a magyar pszichodramaturgia a nemzetközi pszichodráma mozgalom egyik fontos tagjává vált. Sikere azóta is folytatódik, és a terápiás módszer hazai szakemberei nemzetközileg is elismertek.
Ma a magyar pszichodráma terápia a terápiás munka számos területén alkalmazható, például a személyiségfejlesztésben, az érzelmi traumák kezelésében, a csoportdinamikai munkában és az oktatásban is. A magyar pszichodráma terápia fontos hozzájárulást jelentett a pszichoterápia területének fejlődéséhez és ma is fontos szerepet tölt be a magyar terápiás szcénában.